Biztonságpolitika

Honvédelem

  1. A magyar haderő nemzetközi katonai szerepvállalásában a konfliktusok megelőzését ajánljuk, a NATO kötelékén belül, illetve az EU védelmi politikájának keretében.
  2. Európa és hazánk biztonságának növelése érdekében támogatjuk az európai haderő felállítását.
  3. Növelni kell a védelmi kiadásokat, és tervezetten végre kell hajtani a Magyar Honvédség elavult haditechnikai eszközeinek cseréjét.
  4. A katonáknak, és a rendvédelmi dolgozóknak stabil előmeneteli rendszerre van szüksége.
  5. Vissza kell állítani a 2012 előtti szolgálati nyugdíjasok státuszát és védettségét, s azonnal megszüntetni ezen állomány "járadékossá" degradálását.

Közbiztonság

  1. A közbiztonság szavatolása állami felelősség.
  2. Megvalósíthatónak tartjuk a helyi, közösségi rendőrség létrehozását is.
  3. Meg kell szüntetni a pártpolitikai befolyást a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok működésében.
  4. A politikusokat védő luxusrendőrségeket (TEK, Parlamenti Őrség) a rendőrség szervezetébe kell integrálni és a megtakarított forrásokat a rendőrség működésének javítására kell fordítani.
  5. Mentesíteni kell a rendőrséget minden olyan közigazgatási és biztosítási feladat alól, melyek más állami szervek, vagy magán cégek által is elláthatóak, hogy a alapfeladatukkal, a közbiztonság fenntartásával, és a bűncselekmények üldözésével foglalkozhassanak.
  6. Támogatjuk a közbiztonság megteremtését és fenntartását segítő technikai eszközöknek, kameráknak az üzemeltetését, ha annak szabályozás átlátható és alkalmazásuk az élőerős biztosítást segíti.

A migráció korunk biztonsági kihívása

  1. Tudjuk és tapasztaljuk, hogy a tömeges migráció nem csökken jelentősen. A Közel-keleti békefolyamat még hosszan el fog húzódni, miközben az Európai Unió tagállamai különböző intézkedésekkel igyekszenek kezelni a menekültválságnak is hívott migrációs problémát.
  2. Alapvetésünk e kérdésbe a humánum és a biztonság. Szerintünk továbbra is menedékjogot kell biztosítani minden olyan személynek, aki saját országában üldözésnek van kitéve.
  3. A schengeni határok az Unió nagy vívmányát jelentették. Azonban a Határőrség megszüntetése elhibázott, átgondolatlan döntés volt.
  4. A menekültkérdés humanitárius ügy.
  5. A tömeges migráció, sőt még a terrorizmus is közbiztonsági ügy, és rendészeti erőket, eszközöket, valamint titkosszolgálati eszközöket igényel.
  6. Általában a menekülthullámnak és a terrorizmusnak valóban nincs köze egymáshoz, de a dzsihád és az ISIS miatt napjainkban sajnos van.
  7. A migránsok, és közöttük valódi menekültek kontrollja nagyon fontos. Minden menekültügyi, és/vagy bevándorlásügyi feladat megoldása csak pontos adatok ismeretében lehetséges.
  8. A határok ellenőrzése, őrzése (tömeges méretekben megjelenő benyomulás esetén a védelme, megfelelő erők készenlétét, jól működő regisztrációs pontokat és Hot Spot-okat igényel.
  9. Az Állampolgársági és Bevándorlási Hivatal sajnos erre nincs felkészítve, és ellátva sem humánerőforrással, sem megfelelő táborokkal, sem anyagiakkal, ami tarthatatlan.
  10. A Rendőrség feladata a közbiztonság fenntartása mindenhol, így a határövezetben is. A jelenlegi keretek között képtelenek ezzel a tömeges migrációval megbirkózni ezért meg kell erősíteni a határőrizeti, határrendészeti szerveket. 
  11. Ez történhet a Határőrség visszaállításával, vagy új, de egységes, központi irányítás és vezetés alatt működő határrendészeti szervezettel. Ez a nemzeti szervezet az EU schengeni határait közös erővel (FRONTEX) őrző szervezettel partnerségben lehet felelős a határ őrzéséért.
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el