Együttműködési Fórum

Gunaras az új Lakitelek ?

Csak rajtunk múlik.

Kérjük, csatlakozz az együttműködés fórumához!

Kezdjük Újra! Csatlakozz!

Nemzeti minimum kell!

Valamikor réges régen, még a rendszerváltoztatást megelőző időszakban voltak néhányan, akik úgy határoztak, hogy az ami van nem jó, és meg kellene beszélni, mi lehetne a megoldás, hogy jó legyen. Értelmiségiek egy bizonyos köre megszervezte a Lakitelki Találkozót. Mint azt mindannyian tudjuk, azóta lezajlott egy forradalom mentes rendszerváltoztatás. Az elmúlt negyedszázad azonban a kezdeti reménykedés után felszínre hozta azt, hogy az akkori, magukat ma "rendszerváltó" ifjú nemzedéknek hívó személyek nem abban érdekeltek, hogy egy normális Magyarország legyen, ahol mindenki a lehetőségei és tudása alapján érvényesülhet, tanulhat és élhet, hanem az, hogy az akkori hatalom birtokosai helyébe a maguk klientúrája kerülhessen.

Ma már a demokratikus jogállam lebontása olyan méreteket öltött, a felső tízezer és az alsó milliók között akkora a szociális szakadék, és a feudális viszonyok visszaállításának rémképe miatt akkora a tiltakozás külön-külön a polgárokban, hogy mindennaposak a hatalom elleni demonstrációk. De ez a hatalom csak az erőtől fél! Eddig minden kezdeményezést sikeresen megosztott, s ezáltal a demokratikus ellenzéki pártok éppúgy, mint az ágazati tiltakozásokat levezénylő civil szféra, megosztottak. Az emberek egyre kevésbé bíznak a pártokban, s egyre kevésbé látják azt, hogy a demokratikus pártok a hatalom által írt játékszabályok alapján legyőzhetik a kormányzópártokat. és normális országot építhetnek. A civil szervezetek és mozgalmak maguk sem egységesek. Ugyanakkor egyre több magánszemély és civil szervezet, valamint mozgalom ébredt rá arra, hogy külön-külön nem sikerülhet, de közösen a NER megdönthető. Közösen a normális Magyarország megteremthető!

Néhány magánszemély kezdeményezésére az akkor még KEM néven indult mozgalom megszervezte azt a találkozót, ahol a civil társadalom egy bizonyos része leült megbeszélni azt, hogy hogyan lehet a rendszert megváltoztatni. Mert abban valamennyien egyetértettek, hogy éppúgy, mint 1989-ben, ez a hatalomgyakorlás nem reformálható. Itt társadalmi változásra van szükség, melyet demokratikus választásokon a civil társadalom követelményeinek figyelembe vételével megalkotott programmal, és becsületes, hiteles civil jelöltek bevonásával lehet csak elérni. A demokratikus ellenzéki pártok külön-külön, és a civil társadalom támogatása nélkül ehhez nem képesek elég erőt felmutatni.

A Gunarasi Találkozón a résztvevők 2016. október 29-én elfogadtak egy közös álláspontot, és elhatározták, hogy meghirdetik a Civilek Együttműködési Fórumát, melynek munkájához várják további magánszemélyek és civil szervezetek, szerveződések, vagy mozgalmak csatlakozását.

A Gunarasi Konferencia

résztvevőinek álláspontja

A sikeres és eredményes megbeszélésük, eszmecseréjük zárásaként a résztvevők elfogadtak egy közös nyilatkozatot, miközben megköszönték a tanácskozásnak helyet biztosító magánszemély támogatását.

Állásfoglalás

A konferencián jelenlévő civil szervezetek és magánszemélyek egyetértettek abban, hogy az ország jelenlegi helyzetében társadalmi változás szükséges, és ehhez a változáshoz a pártok kevésnek tűnnek.

A konferencia résztvevői céljuknak tekintik a hazai civil szféra megerősítését, mely a változás motorja lehet.

A konferencia résztvevői egyetértenek abban, hogy meg kell fogalmazni azt a programot, amely a civil társadalom elvárása lehet a politika felé.

Egyetértettek abban, hogy meg kell keresni azokat az embereket, akik civilként felvállalják ennek a programnak a képviseletét a társadalom és a pártok felé.

Nyitni kell a politizálni kívánó civil társadalom felé, minél több embert és szervezetet bevonva a társadalmi elvárások megfogalmazásába.

Minden civil szervezet és magánszemély részvételére, véleményére kíváncsiak vagyunk.

Ezeket a kérdéseket közösen kell megoldanunk, megterveznünk, ezért olyan nyitott konferenciákat szervezünk, melyen ezeket a kérdéseket megfogalmazhatjuk.

Meg kell alkotni egy nemzeti minimumot, amely alapja lehet a változásnak.


Csatlakozz 

a Civilek Együttműködési Fórumához!

Civil szervezetek, -mozgalmak és magánszemélyek csatlakozása is lehetséges!

CSATLAKOZÓ NYILATKOZAT

Alulírott nyilatkozom, hogy a Dombóvár-Gunarason 2016. október 29-én tartott civil konferencián jelenlévők által közösen elfogadott "Állásfoglalást" megismertem, és azzal egyetértek. Támogatásom jelzéseként csatlakozom az ott meghirdetett civil együttműködési fórumhoz, melynek munkájában, a továbbiakban partnerként részt veszek.

( Amennyiben partnerséged nyilvánosságát az általad képviselt szervezet, vagy Te, mint "magánszemély" ma még nem szeretnéd, azt kérjük jelezzed a nyilatkozatban! )

Tájékoztató

A Civil Együttműködési Fórum partnerszervezeteit, és a támogató "magánszemélyek" listáját az alábbi linken tekintheti meg. Természetesen mindazon szervezetek, szerveződések, valamint "magánszemélyek", amelyek képviselői, valamint saját maguk kérték, hogy egyelőre ne legyenek nyilvánosan elérhetőek, azok a listában egy XYZ jelöléssel szerepelnek.


Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el